ХVII Конгрес СУМ (Торонто 2006)

Матеріал з CYMwiki
Перейти до: навігація, пошук

Від 27 до 29 жовтня 2006 р. в приміщеннях Українського Культурного Центру-Торонто, Канада, відбувся XVIІ Світовий Конґрес СУМ. В Конґресі взяло участь 65 делеґатів, які представляли членство із наступних країн: ЗСА, Канади, Великої Брітанії, Австралії, України, Естонії, Німеччини та Бельгії. Не змогли прибути делеґати з Арґентіни і Франції.

Конґрес проходив під гаслом “Де живе СУМ – надія є!” і відзначав наступні річниці:

  • 15-ліття Незалежности України
  • 60-ліття СУМ у діяспорі
  • 60-ліття відновлення СУМ у Німеччині
  • 15-ліття відновлення СУМ в Україні
  • 65-ліття відновлення Української Держави Актом 30 червня 1941
  • 85-ліття від заснування Української Автокефальної Православної Церкви
  • 20-ліття Чорнобильської трагедії
  • 10-ліття прийняття Конституції України.

Голова СУ СУМ Мирослава Підгірна об 11 годині офіційно відкрила XVIІ Світовий Конґрес і привітала делеґатів. Розпочався Конґрес молитвою, яку промовив отець Ігор Панчишин з українського католицького собору Покрови Пресвятої Богородиці.

Делеґати Конґресу хвилиною мовчанки вшанували пам’ять сумівців, які впродовж останніх 5 років відійшли у вічність (Олексу Калинника, мґр Славу Стецько, Володимира Леника, Корнелія Василика і Михайла Гринюка).


Конґресом керувала Президія у складі: Євген Чолій (Канада) – голова, Христя Верещак (ЗСА) – заступниця, Вадим Карп’як (Україна) – секретар, Мирослав Баран (Канада) – секретар.


Під час Конґресу працювали наступні комісії: Мандатно-верифікаційна – голова Галина Головка (Канада), Статутова – голова Ґеня Кузьмович-Блага (ЗСА), Виховна — голова Ірина Єндрієвська (Канада), Організаційна — голова Стефан Романів (Австралія), Фінансово-бюджетова — голова Володимир Шляхетко (Велика Брітанія), Видавнича та СУМнет — голова Вадим Карп’як (Україна), Номінаційна — голова Василь Сенько (Австралія), Резолюційна — голова Віра Гайдамаха (Україна).

За діяльність Світової Управи СУМ впродовж 5 років звітувала голова СУ СУМ Мирослава Підгірна. Звіт голови доповнили: Володимир Шляхетко — фінансовий референт, Неля Лавріненко — звітом про проведення VII Світового Злету.

Конґрес також заслухав звіт Світової Контрольної комісії який представив голова Володимир Карпинець (Велика Брітанія) та звіт Світового Товариського Суду, який подав голова Євген Чолій.

Перший день Конґресу ознаменувався поповненням сумівської родини. Одноголосним рішенням делеґатів до складу світової структури Спілки було прийнято недавно створену СУМ в Естонії. Після всіх урочистостей, пов’язаних з цією радісною подією, розпочалася традиційна на Конґресі робота, що полягала у праці в комісіях, заслуховуванні їх звітів, нарадах та дискусіях.

На закінчення першого дня нарад делеґати взяли участь у товариській зустрічі, яка була зорганізована Осередками СУМ південного Онтаріо.

Впродовж наступного дня, а саме, 28 жовтня, делеґати мали можливість продовжити працю в комісіях і провести дискусії щодо всіх напрямків діяльности Спілки. Звіти комісій були представлені на пленарних сесіях. Проаналізувавши та продискутувавши напрямки діяльности, Конґрес прийняв ряд резолюцій, постанов і напрямних праці на наступні 5 років.

Ввечері відбувся святковий бенкет в Українському Культурному Центрі з участю близько 450 гостей. Урочисто відкрив бенкет сумівським та національними гимнами хор юнацтва Осередків СУМ Південного Онтаріо та оркестра «Батурин» Осередку СУМ ім. ген.-хорунжого Романа Шухевича-Чупринки у Торонті.

Привітальне слово до гостей бенкету проголосила голова Крайової Управи СУМ у Канаді Ірина Єндрієвська.

Митрофорний протоієрей української православної церкви в Канаді о. Юрій Гнатів промовив молитву.

Гостей та делеґатів привітав посол України в Канаді д-р Ігор Осташ, який також зачитав привітання учасникам Конґресу від президента України Віктора Ющенка.

З привітальним словом виступив перший заступник голови Світового Конґресу Українців Євген Чолій.

Голова Союзу Українських Організацій Австралії, колишній голова Крайової Управи СУМ в Австралії Стефан Романів у головному слові до учасників Конґресу і гостей бенкету наголосив на важливості виховання молоді на християнсько-ідеалістичних засадах.

Святкового настрою всім гостям бенкету додав відеорепортаж зі VII Світового Злету дружинників СУМ, що відбувався 13-24 серпня 2006 року в Україні.


Світова Управа Спілки Української Молоді відзначила провідних громадських діячів-членів СУМ надавши звання:

ДРУЖИННИКА-ВИТЯЗЯ І-го ВІДЗНАЧЕННЯ Аскольдові Лозинському за його відмінний вклад у поширення ідеалів Спілки Української Молоді та його провідну ролю в зорганізованій українській спільноті на крайовому й світовому рівнях.

ДРУЖИННИКА-ВИТЯЗЯ І-го ВІДЗНАЧЕННЯ Андрієві Гайдамасі за його особливий вклад у поширення ідеалів Спілки Української Молоді та його провідну ролю в зорганізованій українській спільноті.

ДРУЖИННИКА-ВИТЯЗЯ І-го ВІДЗНАЧЕННЯ Стефанові Романову за його особливий вклад у поширення ідеалів Спілки Української Молоді та його провідну ролю в зорганізованій українській спільноті на крайовому й світовому рівнях.

ДРУЖИННИКА-ВИТЯЗЯ І-го ВІДЗНАЧЕННЯ Євгенові Чолієві за його особливий вклад у поширення ідеалів Спілки Української Молоді та його провідну ролю в зорганізованій українській спільноті на крайовому й світовому рівнях.

ДРУЖИННИКА-ВИТЯЗЯ ІІ-го ВІДЗНАЧЕННЯ Ярославові Думі за його значний вклад в сумівському й загально-громадському житті та в розвитку українських кредитових спілок на австралійському континенті.


Впродовж бенкету тривав Тихий Авкціон на якому були представлені твори мистецтва та друковані видання. Кошти, зібрані під час Авкціону, будуть скеровані на розвиток Спілки. Святковий бенкет завершився молитвою, яку промовив о. Йосиф Жила, українського католицького собору Покрови Пресвятої Богородиці, капелян осередку СУМ в Етобіко. Ведучою програмою святкового вечора була Маріянна Кекіс, член осередку СУМ в Етобіко.

Неділю, 29 жовтня, делеґати розпочали Святою Літургією в соборі Покрови Пресвятої Богородиці. В особливо теплий спосіб привітав делеґатів СУМ з цілого світу та зложив признання за понадпівстолітню діяльність СУМ у діяспорі, а тепер також в Україні, та побажав дальших успіхів на прославу Бога та добра України отець Йосиф Жила.


Після представлення і схвалення резолюцій, XVIІ Світовий Конґрес обрав світові органи СУМ на 2006-2011 роки:


СВІТОВА УПРАВА СУМ

Голова — Мирослава Підгірна, І-ий заступник — Стефан Романів, ІІ-ий заступник — Володимир Шляхетко, генеральний секретар — Неля Лавріненко, скарбник — Галина Головка, голова Виховної Ради — Ірина Єндрієвська, референт СУМнету — Андрій Бігун, видавничий референт — Віра Гайдамаха.

Після короткого виступу новообраної голови, Євген Чолій, що всі ці дні керував програмою Конґресу, оголосив його завершеним. З новими ідеями, плянами та знайомствами сумівці роз’їжджалися по своїх теренах, щоб далі продовжити щоденну працю під гаслом — Бог і Україна.


До складу Світової Управи входять всі діючі голови Крайових Управ СУМ: Василь Сенько – Австралія, Богдан Гаргай – Америка, Ліда Маркович-Данилишин – Арґентіна, Андрій Хома – Бельгія, Богдан Прихідний – Велика Брітанія, Ірина Єндрієвська – Канада, Андрій Несмачний – Німеччина, Неля Лавріненко – Україна, Володимир Паламар — Естонія, Іван Пастернак —Франція.


СВІТОВА КОНТРОЛЬНА КОМІСІЯ СУМ

Володимир Карпинець (Велика Брітанія) – голова, Христя Верещак (ЗСА) – член, Роман Луців (Канада) — член, Оксана Герченко (Естонія) – заступниця, Ярослав Дума (Австралія) – заступник.


СВІТОВИЙ ТОВАРИСЬКИЙ СУД

Євген Чолій (Канада) – голова, Роман Козіцький (ЗСА) – член, Наталка Чайка (Німеччина) – член, Марійка Дуда (Бельгія) – заступниця, Мирон Пиляк (Велика Брітанія) - заступник.


На останній Пленарній Сесії Світова Управа урочисто надала IV ступені за визначний внесок на світовому та крайових рівнях таким подругам і друзям:

IV-й ступінь Міжнародника — Юліян Куляс (ЗСА); IV-й ступінь Культурника — Марійка Шушняк (Австралія); IV-й ступінь Суспільника — Христя Верещак (ЗСА), Левко Вілич (Німеччина), Богдан Гаргай (ЗСА), Тарас Дрозд (ЗСА), Стефан Журавський (ЗСА), Роман Козіцький (ЗСА), Ґеня Кузьмович-Блага (ЗСА), Петро Липа (Німеччина), Іван Павлик (ЗСА), Михайло Савків, мол. (ЗСА), Павло Сенів (Австралія), Маркіян Швець (Канада); IV-й ступінь Виховника — Соня Б’єнь (Канада), Одарка Брецко (Австралія), Григорій Головка (ЗСА), Антін Доманчук (Канада), Тетяна Захаряк (Австралія), Марійка Козіцька (ЗСА), Орест Козіцький (ЗСА), Гарі Несмашний (Канада), Ярослава Філь (Німеччина), Володимир Шляхетко (Велика Брітанія), Ірка Шуст (Канада).

XVIІ Конґрес проходив у діловій та дружній атмосфері на тлі його ідеальної організації та підготовки за що належить висловити щиросердечну подяку Осередкам СУМ південного Онтаріо – Етобіко, Гамільтон, Місссісаґа і Торонто.

Особисті інструменти