СУМівські оселі

Матеріал з CYMwiki
Перейти до: навігація, пошук

З метою проведення таборів для юнацтва і дружинників СУМ, а також крайових імпрез різні осередки та Крайові управи СУМ придбали та розбудували оселі СУМ.

Сумівці на Тарасівці (1999)

СУМ в Австралії належить 4 оселі:

"Карпати" (вікторія), "Говерля" (НПВ), "Орлик" (ПА) та "Крути" (ЗА), в яких щороку під час різдвяних вакацій відбуваються крайові та осередкові табори.

СУМ Канади є власником чотирьох осель:

"Веселка" в Актон біля Торонто. Тут, з 1954 року, таборує юнацтво Відділів Південного Онтаріо. Цікаво, що СУМ придбав у міської управи м.Торонто 2 вживані трамваї й переробив їх у перші бараки, в яких таборувало юнацтво. Втім, в скорому часі "Веселку" було належно розбудованою і вона стала однією із найкращих в Півн.Америці.

Оселю "Верховина" (в Квебеці) придбав осередок СУМ Монтреалю. Тут таборувало юнацтво осередків Оттава і Монтреалю.

СУМ в Судбурах придбав оселю "Білогорща". Тут таборує юнацтво Північного Онтаріо.

А також варто згадати про оселі "Карпати" й "Діброва", де таборує юнацтво Західного Онтаріо.

СУМ в Америці є власником п'яти осель:

Оселя СУМ в Елленвіл. Таборує юнацтво СУМА з східних штатів. Тут неодноразово відбувалися великі табори та й навіть Світові Конгреси СУМ.

Оселя СУМ "Холодний Яр" між Рочестер і Бофало. Таборує Тут юнацтво згаданих Осередків та Відділів схід-північ.

Варто ще згадати про оселі "Київ" біля Дітройту, де таборує юнацтво північних відділів та відбуваються крайового характеру імпрези СУМ для Відділів Західних штатів.

Оселя СУМ "Барабу" у штаті Віскансин, недалеко Чікаґо. Таборує юнацтво відділів СУМ-захід, головно Відділів Чікаґо.

Оселя СУМ "Хортиця" в Уеллінґтон, Огайо. Таборує тут юнацтва відділу СУМ в Клівленді та інших осередків.


СУМ в Аргентині щорічно таборує на оселі "Веселка", неподалік Буенос Айресу й належить "Просвіті".

СУМ у Великобританії в 1964 році придбав й розбудував оселю, яка отримала назву "Тарасівка" (придбана в рік, коли відзначалось 150-ліття з дня народження Тараса Шевченка). "Тарасівка" є найбільшою сумівською оселею в Європі.

СУМ у Бельгії, спільно із УДК та ОУЖ у травні 1966 року, за підтримки української діаспори із Європи та Америки придбали ферму та 11 гектарів землі в горах Арденах. На той рік припадали річниці із дня народження та дня смерті Івана Франка, відтак оселя для молоді здобула назву "Франкополе". Найбільш відомим "Франкополе" є завдяки щорічним зимовим таборам дружинників СУМ (Європи), які відбувалися до кінця 1990-х років, але й ще тепер сумівці тут відзначають Новий рік та Різдво Христове.

СУМ Франції проводить табори на оселі "Верховина" (Розе).

СУМ в Німеччині не має власної оселі, проте традиційно таборує в околиці Гомадінген у Швабських Альпах. Тут відбуваються не лише крайові табори, але й часто - літня європейська олімпіада СУМ.

Особисті інструменти