Осередкові видання про історію СУМ

Матеріал з CYMwiki
Перейти до: навігація, пошук

Поза чисельними видання з історії світового СУМу чи окремих Крайових Управ, існують також історичні видання окремих осередків. Їх чисельність також є доволі великою і включає як поважні грубі томи, так і невеликі за обсягом ювілейні видання.

Filadel'fiya2.jpg
Filadel'fiya.jpg


Окремі осередки мають декілька ювілейних книг.

Особливу увагу привертають праці з історію СУМ у Філадельфії, які виходили з нагоди 30 та 50-ти років СУМ у цьому місті. Книга містить інформацію про життя осередку, мистецькі колективи, членів управ та інші цікаві матеріали.

Головою редакційної ради першого видання є Микола Бачара, а другого - Ольга Кузевич. Лише нагадаємо, що осередок носить назву "імені УПА".


Nyu York.jpg
Nyu York2.jpg


Подібним виданням є книги з історію СУМ в Нью-Йорку.

Нью-Йоркський осередок ім.ген.-хор. Тараса Чупринки також виник у 1949 році і підготовив юілейні видання з нагоди 30-ти та 50-ти ліття.

Відповідальним редактором ювілейної книги з нагоди 30-ліття є Богдан Гаргай, літературним і мовним редактором - Леонід Полтава.


Jonkers.jpg
Pasejk.jpg


Одним із перших осередків у США є СУМ в Йонкерсі, який був створений у 1950 році та носить назву "ім.30 червня 1941р."

Ювілейна книга осередку з'явилася у 2000 році з нагоди 50-ліття осередку. В ній ви зможете знайти інформацію про голів осередку та членів управ. Дізнатися про мистецькі колективи та спортивні команди СУМ в Йонкерсі.

Головним редактором є Орест Козіцький.

Осередок СУМ ім.ген.-хор. Мирона Тарнавського в Пассейку був створений у 1951 році. Ювілейна книга осередку побачила світ з нагоди 40-ліття осередку й включає в себе розгорнуту біографію Генерала Тарнавського та історію СУМ в Пасейку.

Редакторами видання є Теодор Олещук та Марія Дупляк.

Gartford.jpg


Осередок Спілки Української Молоді ім. ген.-хор.Тараса Чупринки у Гартфорді був створений у 1952 році й з нагоди свого 30-ліття та 40-ліття створення УПА випустив ювілейну книгу з діяльності осередку.

Редакційну колегію видання очолила Ольга Химчак.

Особисті інструменти