Існування СУМ в підпіллі
Відгомін подій пов’язаних із СВУ-СУМ був настільки великими, що згодом у різних куточках України та країв-поселень українців виникали організації, які використовували назву Спілки Української Молоді.
Так, з 1932 року році місті Харбін (на Далекому Сході) діяла організація під назвою Союз Української Молоді, проте в 1937 році організація змінила назву на Українську Далеко-Східню Січ, яку у 1941 році було ліквідовано.
Також сьогодні існують певні намагання підв'язати до історії СУМ діяльність Виховних Спільнот Української Молоді (ВСУМ), які було створено Українським Центральним Комітетом (УЦК) в 1942 році. Метою діяльності ВСУМ, за даними Енциклопедії Українознавства, було виховання молоді в дусі українського націоналізму та підготовка її у подальшому до збройної боротьби за утворення УССД.
Цікавими є свідчення Ірини Метещук, яка студенткою була заарештована у вересні 1947р. і звільнена в 1955р. У своїх спогадах вона говорить про молодь "яка об'єднувалась у Спілки Української Молоді, або створювалися молодіжні угрупування при ОУН." Ці події відносяться до 1944-47рр., що мали місце у Західній Україні. Найвідомішою із подібних структур є СУМ в Кошляках (див. Створення та діяльність СУМ в Кошляках).
У 1968 році, в часи "Празької весни", на Пряшівщині, найбільш західній українській території у складі Чехословаччини, створено Спілку Української Молоді Карпат. Організатори Спілки налагодили зв'язки із Центральною Управою СУМ, що знаходилась в той час у Бельгії, але широкої діяльності не змогли розгорнути. Дуже швидко була здійснена радянська інтервенція, що поклала край початкові демократичних перетворень в цій країні. Зрозуміло, що в нових умовах СУМК був змушений припинити своє існування.
Останньою згадкою про створення СУМ в підпіллі є згадка з 1972 року, коли відбувся судовий процес над членами "Союзу Української Молоді Галичини". Його члени збиралися і обговорювали політичне становище в державі, причини культурного та духовного занепаду в Україні, економічні питання. Юнаки ставили перед собою мету ознайомлювати молодь із українською історією, пробуджувати у ній національно-визвольний дух. Після відкриття гуртка, п'ятьох членів на чолі з Дмитром Гриньковим було засуджено до кількох років ув'язнення.