Іван Скала

Матеріал з CYMwiki
Перейти до: навігація, пошук

Внаслідок трагедії, яка сталася 11 вересня 2001 року внаслідок терористичного нападу на Світовий торговельний центер в місті Нью-Йорку, рятуючи людей, які перебували в цих будинках, друг Іван Скала, сумівець з Осередку імені Мирона Тарнавського в місті Пассейк, США, втратив своє життя.

IronCross Skala.jpg
IronCross Closeup.jpg

Друг Іван, по професії міліціонер відділення портової охорони, добровільно зголосився поновно увійти у приміщення пошкоджених будинків, для рятування людей, і в той час будинок завалився, забираючи з собою нашого друга.

11 вересня Іван приступив до роботи о 7-й ранку. Приблизно через дві години, відразу після того, як літак врізався в будинок, він разом з іншими офіцерами був повідомлений про небезпеку в Світовому Центрі Торгівлі.

За повідомленням місцевої газети The Record, що виходить в Нью-Джерзі, товариш і колега Івана Скали офіцер Роберт Ґреф розповів, що був на місці події разом Іваном, коли той добровільно зголосився ввійти в будівлю WTC. "Я допоміг йому одягнути повітряний балон і підтягнув ремінь. Останнє, що я зробив, це поплескав його по щоці і сказав бути обережним. Я не сумнівався, що побачу його згодом."

Іван увійшов в будівлю, щоб допомогти в подоланні того лиха, що розгорталося на верхніх поверхах. В наступні хвилини, коли на поверхах навколо удару літака почало творитися пекло та коли будівля почала втрачати стійкість, він працював всередині цього будинку. Приблизно через годину, о 10:05, південна вежа впала, накриваючи уламками довколишні вулиці і менші будинки. Протягом наступних годин вияснилося, що хоч багато працівників Портової поліції залишили небезпечну зону перед колапсом, Іван все ж таки значиться серед безвісти зниклих.

Працівники поліції та інших рятувальних служб скоро після того повернулися до розвалин, намагаючись відшукати тих, хто потрапив у порожнини зруйнованих будинків, але на жаль, не стало вже між нами друга Івана.

Світова Управа СУМ посмертно відзначила друга Івана Скалу в 2001 році за його геройський вчинок Залізним Хрестом Заслуги - "За рятування життя людини з наражанням на небезпеку власного життя".


Інші сторінки на СУМнеті:

Особисті інструменти