СУМ на сторінках коміксів

Матеріал з CYMwiki
Перейти до: навігація, пошук
Komiksy obkl1.jpg
Ukr v borot'bi.jpg
Yun Bandera1.jpg
Yun Bandera2.jpg

Спілка Української Молоді та її членство неодноразово ставали героями художніх та літературних творів, а також й такого особливого виду малярства як комікси.

Вперше СУМ потрапив на сторінки коміксів у працях відомого художника-баталіста Леоніда Перфецького. Його історія в малюнках "Україна в боротьбі" була створена ще у 1953 році, а згодом (1971-1972рр.) перевидавалася в журналі "Крилаті".

В Україні вперше "Україна в боротьбі" з'явилася друком у 2007 році і за рік пережила чотири видання українською і російською мовами із загальним накладом 22 тис.екземплярів.

Автор описує боротьбу українського народу від початку ІІ Світової війни і до кінця 1940-х років. Серед 129 картинок є кілька, які розказують про події, які в 1940-х роках відбувалися в діаспорі. А серед них - створення та діяльність Спілки Української Молоді.


В кінці 1970-х років журнал "Крилаті" розпочав видання серії коміксів "Вбивство з наказу КГБ" та "Юність Степана Бандери". Автором текстів став довголітній голова Центральної Управи СУМ та редактор "Крилатих" др.Омелян Коваль. Майстерне виконання зображень належить бельгійському художнику, який підписувався "Немтун".

Знову ж таки, сумівці в згаданих коміксах зображаються як допитливе юнацтво, яке цікавиться життям Степана Бандери.

Цікаво, що крім згаданих серій коміксів про Степана Бандеру, цей автор намалював відомий художній твір Миколи Гоголя "Тарас Бульба".


Дивитись також:

Журнал українського юнацтва "Крилаті"

Книги видані СУМ в Україні

Особисті інструменти