Гасло й привіти СУМ

Матеріал з CYMwiki
Перейти до: навігація, пошук

На початках своєї діяльності СУМ в діаспорі гасло звучало як "Бог і Батьківщина".

Проте, для нових поколінь українців, які народилися в еміграції, це гасло мало неоднозначне звучання. Відтак, гасло організації було уточнено на "Бог і Україна".

Сумівське гасло символізує виховні ідеали організації. Усвідомлення їх дає підстави для формування ідеалістичного світогляду, що всі життєві права вимірює в площині Правди, Добра і Краси.

Бог є абсолютною Правдою, Добром, Любов’ю і найвищим ідеалом для наслідування.

Україна – святе творіння Бога – забарвлює в національні кольори християнський світогляд особистості. Україна – це не тільки земля, що годує український народ. Це – символ, що духовно живить кожне покоління і кожну індивідуальність, що зростає на її культурі. Україна – це тисячі років духовного життя , десятки поколінь предків, що лишили по собі неоціненний скарб своїх дум, прагнень, почувань та сформували високі національні ідеали. Одним із цих ідеалів є ідея держави.

Ідеал українця – члена СУМ – усвідомлення в собі ідеї Бога, нації, держави, пізнання себе як індивідуальності, розвиток усіх талантів і творчих можливостей, щоб таким чином якнайкраще прислужитися своєму народу і своїй державі.


Водночас, у своїй діяльності сумівці користуються організаційними вітаннями:

Святковий привіт СУМ: „Честь України – Готов боронити!”

Цей привіт використовується під час офіційних сумівських заходів: відкриття та закриття З’їздів, зборів, таборових збірок та юнацьких сходин.

Використання такого привіту під час урочистих церемоній має на меті нагадати присутнім ці слова-обітницю, якими живится сумівська діяльністть та життя кожного члена Спілки. Цей привіт нагадує, що кожен сумівець і сумівка повинні бути готовими боронити честь України як свою власну.

Повсякденний привіт: „Гатуйсь!”

„Сталь гартується в огні, а людина – в труді” – говорить народна мудрість. Можливо, тому саме це життєстверджуюче слово сумівці обрали для свого привіту. Гартуватись – значить зміцнювати себе фізично і духовно, виробляти силу волі і характеру, відшліфовувати власну індивідуальність, гідно переборючи життєві випробування.

Gart.jpg
Особисті інструменти