Велика та мала емблеми СУМ

Матеріал з CYMwiki
Перейти до: навігація, пошук

Спілка Української молоді у своїй діяльності використовує велику та малу емблеми.

Ще в 1946 році Центральний Комітет СУМ-у звернувся до українських малярів, щоб вони виготовили проект сумівської символіки. З усіх надісланих проектів Центральний Комітет СУМ-у прийняв і затвердив відзнаку-емблему художника Добролежа (офіційно емблема була затверджена на Першому Конгресі СУМ, що відбувся 20-24 березня 1947 року у Авсбургзі).

CYM Emblema-(164x250)-72dpi.gif

Подаємо пояснення сумівської емблеми в інтерпретації Олекси Калинника (свого часу Голова Центрального Комітету СУМ та редактор "Авангарду"):

"Зовнішня форма емблеми нагадує нам у цілому щит з княжих часів, коли воїни княжої України, як оборонці рідного краю, користувалися щитом у боротьбі проти ворогів українського народу. На середині розміщені три літери «СУМ», які чітко відображують форму українського державного гербу – тризуба. Отже, Спілка Української Молоді в своїй програмі прагне підготувати кадрів для відновлення державности України і свято береже символ державности – національно-державний герб – тризуб. Як самостійна молодеча організація, свою назву відображує в трьох літерах «СУМ», в яких втілено державний герб України, що є жовтого кольору на фоні синього, відображуючи наш державний прапор синьо-жовтого кольору. Три літири «СУМ» є білої фарби, яка символізує чистоту ідеї.

Далі під трьома літерами «СУМ» схрещені по два дубові листки, а по середині цих дубових листків, кінцівками схрещені дозрілі жолуді. Дубові листки символізують міць, силу, бо дуб є найміцнішим деревом, жолуді символізують плоди праці сумівського руху. Бо ж на світі є такі дерева, що цвіт тих дерев протягом свого часу не дає ніяких плодів, отже, був на тому дереві пустоцвіт. Тому що СУМ є творчо-активний і за час свого діяння дає плоди своєї багатогранної праці, цю його діяльність символізують жолуді.

Дальше від місця схрещених дубових листків і жолудів, знизу доверху біжать симетрично жовті, лінії (знизу вузенькі, а чим вище, то ширші). Ці лінії – це промені сходячого сонця, що освічують шлях до мети, до здобуття держави і щасливого життя на нашій українській землі. Ми прагнемо до світла, до сонця.

Таким чином три літери «СУМ», які символізують наш національно-державний герб, знаходяться на бойовому щиті і розміщені на соняшних проміннях, які ідуть знизу до верху кінцівок щита. Чергування кольорів, лінії проміння жовтого кольору, а другі лінії поміж ними синього. Краї цього щита (емблеми) обведені з усіх боків замкненою широкою лінією золотого кольору (немов у твердій оправі), щоб наша молодь тримала цей-символ перемоги і свято берегла його від ворогів".

Мала емблема Спілки Української Молоді - три літери "СУМ", які стилізовані під національний герб – тризуб.

Особисті інструменти