Богдан Головацький "Ікона Архистратига Михаїла"

Матеріал з CYMwiki
Перейти до: навігація, пошук
Golovac'kyy.jpg

У зв’язку з 60-літнім ювілеєм, який у 2008 році відзначає СУМ Канади, Крайова Управа призадумалась над різними проектами для відзначення цієї дати. Один із тих проектів представлено на Пленумі СУМ у Канаді в Гамільтоні, 1-го березня 2008 р., а саме: КУ звернулася до митця-іконописця Богдана Головацького з проханням виготовити ікону покровителя і патрона СУМ, міста Києва та українського народу святого Архистратига Михаїла.

Богдан Головацький народився в 1943 році в Україні. Прибув до Канади в 1980 році. Закінчив Львівський Державний Інститут Прикладного та Декоративного Мистецтва з відзнакою в 1975 році. Працює в ділянках живопису, графіки та іконографії. Розписав храм Святих Петра і Павла в Скарборо і храм Святого Івана Богослова в Ст. Кетеринс. Влаштував кілька самостійних виставок та брав участь в численних групових виставках у Північній Америці. Його праці знаходяться в багатьох колекціях Північної Америки, Англії та України. Заступник голови Канадської-Української Мистецької Фундації, колишній член Асоціяції Діячів Української Культури та колишній голова Української Спілки Образотворчих Мистців Канади, секретар Ліґи Українців Канади відділу в Етобіко та довголітній прихильник Спілки Української Молоді в Канаді.

Богдан Головацький, автор твору „Спрага Життя“, та голова КУ СУМ у Канаді Ірина Єндрієвська представили цей твір сумівській та загалом українській громаді під час бенкету з нагоди 60-ліття СУМ у Канаді.

Особисті інструменти