Слово, Обітниця, Приречення, Присяга члена СУМ

Матеріал з CYMwiki
Перейти до: навігація, пошук

На початках діяльності СУМ в діаспорі членами Спілки була молодь у віці 18-30 років. Їх зобов'язувала сумівська Присяга наступного змісту:


ПРИСЯГА ЧЛЕНА СПІЛКИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ

Я, СИН (ДОЧКА) ВЕЛИКОГО УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ УРОЧИСТО КЛЯНУСЯ ПЕРЕД БОГОМ І УКРАЇНОЮ, НІКОЛИ НЕ СПЛЯМИТИ ЧЕСТИ МОЄЇ НАЦІЇ ТА КРОВИ МІЛЬЙОНІВ ПОЛЯГЛИХ БОРЦІВ СПІЛКИ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ.

ОБІЦЯЮ ПРИСВЯТИТИ ВСІ СВОЇ СИЛИ І ЗНАННЯ ДЛЯ ВИБОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ САМОСТІЙНОЇ ДЕРЖАВИ, А ТОМУ, КОЛИ НАСТАНЕ ЧАС, Я ГОРДО СТАНУ З ЗБРОЄЮ В РУКАХ ЛИШЕ ПІД СВІЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРАПОР В ПЕРШІ КОГОРТИ УКРАЇНСЬКОГО ВИЗВОЛЬНОГО ВІЙСЬКА І НЕ СКЛАДУ ЇЇ ДОТИ, ДОКИ НЕ ВИЖЕНУ ОСТАННЬОГО ОКУПАНТА ІЗ СВЯЩЕННОЇ ЗЕМЛІ МОЄЇ БАТЬКІВЩИНИ.

ЗОБОВ'ЯЗУЮСЯ БУТИ ЗДИСЦИПЛІНОВАНИМ ЧЛЕНОМ СУМ-у ТА НЕУХИЛЬНО ВИКОНУВАТИ ВСІ НАКАЗИ МОЇХ ЗВЕРХНИКІВ


Пізніше було затверджено Правильник Юнацтва СУМ, де замість Присяги було затверджено Слово, Обітницю та Приречення.


"Слово" складає молодше юнацтво СУМ після 1-го іспиту:

Вступаючи в ряди юнацтва Спілки Української Молоді, обіцяю: * бути доброю українською дитиною (молитись, шанувати родичів і старших, пильно вчитися в школі), * бути слухняним (-ною) юнаком (-кою) Спілки Української Молоді


"Обітницю"складає кожний юнак (юначка) після ІІІ іспиту, при переході з молодшого в Старше Юнацтво СУМ:

Пізнавши основні ідеї і правди Юнацтва СУМ, врочисто обіцяю: * бути вірним (-ною) Богові й Україні, * придержуватися в житті законів Юнацтва Спілки української Молоді, * слухатися сумівської влади.


"Приречення" складається після здачі ІІ іспиту Старшого Юнацтва СУМ, при переході юнака (-чки) в Дружинники:

Я, син (дочка) Великого Українського Народу, добровільно і з почуттям відповідальності прирікаю: * Бути вірним Богові й Україні, плекати високі морально-етичні, християнські та національно-державницькі чесноти духа; * Придержуватися в житті законів Спілки Української Молоді та бути карним і активним ЇЇ членом; * Бути активним і здисциплінованим членом організованого життя української спільноти; * Боротись за побудову і силу Української Самостійної Соборної Держави.

Особисті інструменти