Михайло Дмитренко. Художні твори

Матеріал з CYMwiki
Версія від 11:47, 12 червня 2008; 92.112.91.4 (обговорення)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Dmytrenko (foto).jpg
Одна із відомих робіт Михайла Дмитренка


Михайло Дмитренко (*9 листопада 1908 м. Лохвиця, Полтавської області — †1997, Детройт, США) — український маляр-монументаліст сакрального мистецтва, графік, історик мистецтва.

Учився у Лохвицькій реальній школі 1916-1924 рр., студіював мистецтво у Київській художньо-індустріальній школі 1924-1926 рр., — та завершив доцентурою студії у Київському художньому інституті 1926-1930 рр. На запрошення Федора Кричевського став доцентом кафедри малюнка на архітектурному факультеті того ж інституту.

Працював на Донбасі і в Київському театрі робітничої молоді над оформленням спектаклів. У 1939 році був відряджений до Львова для створення місцевої організації Спілки радянських митців України, завдання якої було "перевиховання" львівських мистців. За власним рішенням нікого він не "перевиховував", натомість з початком війни у 1941 році став одним із організаторів Спілки українських образотворчих мистців та організував виставкки національно-свідомих її членів. Особливо пам'ятною була виставка присвячена 25-річчю утворенню Української академії мистецтв у Києвi 1942 р., на якій виставляся твори майстрів, котрі згодом опинилися в еміграції.

У 1951 році оселився в Торонто, у 1957-1960 роках жив у Віндзорi (Канада), а від 1960 року — у Детройтi (США). Проте полем його мистецької діяльності — це міста Торонто, Сарнія, Віндзор (Канада); Гемтрек, Бедфорд, Міннеаполіс, Детройт, Нью-Йорк (США); Люрд (Франція) та інші. У них маляр-монументаліст сакрального мистецтва розмальовував храми численними монументальними композиціями, планував iконостаси, малював iкони та проектував вітражі. В основному замовники його ікон, фресок, та мозаїки для храмів — це українськi православнi й греко-католицькi церковнi громади, хоч iншi конфесії, зокрема римо-католики, запрошували до праці по костьолах, як-от: базиліки святої Колумби у місто Янгстаун і святого Антонія Саут-Бенд (США). І в мирі визначався художник: свідченням цього — мозаїка в автовокзалі компанії «Ґрейгаунд» у Детройт (США).

Багато творчих робіт Михайло Дмиренко присвятив історичній та дитячій тематиці, а також малював для Спілки Української Молоді.

Dmytrenko.jpg Dmytrenko2.jpg Symivec'.jpg

Особисті інструменти