СУМнет
Початки СУМнету слід шукати в 90-х роках ХХ-го століття, коли комп’ютери та засоби їх зв’язку стали доступними для пересічних громадян та непересічних сумівців. З поширенням доступу до інтернету сумівці різних країн почали шукати способів спілкуватися з його допомогою. Таким чином, вже у 1994 році на Крайовому З’їзді Дружинників СУМ в Америці (Дюбуа, Пенсільванія) відбулася дискусія про стан зв’язку в СУМ. Дискусії та дослідження на цю тему продовжила група кібер-сумівців у Клівленді, Огайо. Наступного року друг Андрій Бебко, якого сміливо можемо назвати батьком СУМнету, створив сумівський поштовий список на сервері Клівлендського Державного Університету для обговорення сумівських тем, з’явилися перші зразки веб-сторінок. Оскільки зацікавленість і активність сумівців зростала, група кібер-сумівців перехрещена на "Віртуальний Відділ", як наслідок його праці з’явилися центральні сумівські веб-сторінки, а також сторінки СУМ в Америці.
1996-го року працю "Віртуального Відділу" представлено на Крайовому З’їзді СУМ в Америці та прозвітовано про проект Світовій Управі. Цього ж року з’явився канадський сумівський веб-сайт. Восени Світовий Конґрес СУМ, о відбувся в Торонто, доручив Крайовій Управі СУМ в Америці розпочати заходи для створення офіційної присутності СУМ в Інтернеті. 1997-го року Світовий та американський сайти перенесено на канадський сервер; "Віртуальний Відділ", члени якого на той час представляли 25 осередків з 5 країн, практично виконав своє завдання і був готовий передати свої функції в терени. Таким чином, у 1998 році з’явилися веб-сайти СУМ Австралії, Великої Британії й інформаційні сторінки СУМ Бельгії та Франції.
27-28 лютого 1999 рр. спільна зацікавленість Інтернетом зібрала групу сумівців з цілої Америки у великому передмісті Клівленду, штат Огайо. Конференція відбувалася в місті Парма, де протягом двох днів потужним мозковим штурмом сумівці випрацювали своє бачення світової присутності СУМ в мережі Інтернет. Отримавши повноваження від Світової Управи СУМ та від Крайової Управи СУМ Америки, ініціативна група, озброївшись технічними засобами та результатами опитувань сумівців з усього світу, приступила до роботи. Взявши на себе відповідальність за розвиток веб-сайтів Світової Управи та Крайової Управи Америки, ця група зосередилася на пріоритетах змісту і функціональних можливостей, які зробили б ці веб-сайти необхідним джерелом для сумівців з усього світу. Таким чином був сформований "Комітет СУМнет", завданням якого було створити і підтримувати присутність СУМ в Інтернеті. Сформований з учасників конференції в Пармі, комітет швидко розростався і скоро вже включав представників з 7 країн, що знаходяться на трьох континентах світу. Головою Комітету обрано друга Андрія Бігуна з осередку ім. Митрополита Андрея Шептицького в Ґошен, США. Завдяки самовідданій праці членів Комітету 15-го травня постає світовий сумівський веб-сайт за адресою www.cym.org. Дизайн сайту, який залишається улюбленим і актуальним до цих днів, створив друг Андрій Панчишин з осередку ім. Миколи Павлушкова в Чікаго, США. На своєму Пленумі Світова Управа перебирає відповідальність за центральні сторінки від КУ СУМ в Америці. Відтепер Комітет підлягає Світовій Управі.
1-2 квітня 2000-го року на сумівській оселі в Елленвіл, США, відбулася Світова Конференція СУМнету, на яку прибули учасники майже з усіх країн, де діють структури Спілки Української Молоді. Ця конференція була настільки успішною, вона дала такий потужний поштовх у розвитку СУМнету, що вже у квітні цього року крайовий сайт СУМ Великої Британії переходить на сервер СУМнету, у липні з’являється сайт СУМ в Україні, у вересні Австралійський сайт переходить на сервер СУМнету. Далі відбулися ряд Крайових Конференцій СУМнету в Україні (29-31 грудня 2000р., 9-10 травня 2002р., 9-11 травня 2003р.), Австралії (17-18 лютого 2001р.), Конференція Веб-майстрів Канади та США (20-21 квітня 2002р.).
У листопаді 2000 року рішенням Пленуму Світової Управи СУМ на основі Комітету СУМнет створено референтуру СУМнету при СУ СУМ. Голову Комітету друга Андрія Бігуна кооптовано до складу Світової Управи як референта СУМнету. Наступного року Світовий Конґрес СУМ схвалив створення референтури СУМнету та зобов’язав крайові організації СУМ створити структури СУМнету в країнах та осередках.
Метою створення сумівських сторінок в інтернеті було пов’язати і зблизити всіх сумівців світу; передати загальну інформацію про СУМ несумівським читачам, передати новини про діяльність СУМ у світі, оприлюднити статті та оголошення від різних органів СУМ і від сумівців, поширити виховні та інші матеріали серед сумівців та ін.
СУМнет створив потужний технічний та інформаційний ресурс, який дав доступ до електронної пошти, створив Поштові списки для внутрішнього зв’язку, Дискусійний форум, Сторінку Сумівського Виховника, Сумівську Електронну Бібліотеку. СУМнет виступає провайдером для крайових та місцевих органів СУМ, є джерелом технічної підтримки для місцевих веб-майстрів, здійснив кілька проектів для забезпечення сумівських осередків та деяких інших організацій комп’ютерною технікою, українськими шрифтами та ін.