ХV Конгрес СУМ (Торонто 1996)

Матеріал з CYMwiki
Перейти до: навігація, пошук

XV Світовий Конгрес Спілки Української Молоді відбувся 8-10 листопада 1996 року в Торонто, Канада.


Після реєстрації делегатів, яка відбулася від 10 до 12 години ранку, голова Центральної Управи СУМ д-г Евген Чолій відкрив XV Світовий Конгрес СУМ, привітавши делеґатів з цілої діаспори і України і запросив отця Богдана Чолія до проведення молитви. Після молитви "Отче Наш" під проводом о.Богдана, голова ЦУ СУМ закликав делегатів вшанувати основоположників СУМ і провідних членів СУМ, які відійшли у вічність у часі останньої каденції. Всі присутні делегати молитовно вшанували і віддали шану друзям, які відійшли у вічність.

На пропозицію д-га Богдана Гаргая, 1-го заступника голови ЦУ СУМ, обрано Президію XV Світового Конгресу СУМ в такому складі:

Маркіян Швець - голова (Канада)

Аскольд Лозинський - заступник голови (Америка)

Осип Рожка - секретар (Америка)

Іван Макар - секретар (Америка)

Головуючий попросив о.Богдана Чолія зайняти місце в Президії.


XV Світовий Конгрес СУМ затвердив наступний склад комісій:

Статутна комісія - голова д-г Богдан Гаргай; Виховна комісія - голова п-га Оля Король; Комісія зв'язків з Україною - голова д-г Ігор Симчич; Фінансова комісія - голова д-г Микола Заверуха; Резолюційна комісія - голова д-г Осип Рожка; Організаційна комісія - голова д-г Петро Дума. Видавнича комісія - голова д-г Юрій Шуст.

Номінаційна комісія - голова д-г Стефан Романів (Австралія), члени - Андрій Несмачний (Німеччина), Надя Татарин (Канада), Юрій Наконечний (США), Михайло Проць (Бельгія), Роман Панас (Велика Британія), Наум Паук (Аргентина).

Голова ЦУ СУМ зацитував рішення Пленуму ЦУ СУМ, яке звучить: "На підставі вищезгаданого і в дусі постанов XIV Світового Конґресу Спілки Української Молоді, 10 лютого 1996 року Пленум Центральної Управи СУМ вирішив прийняти СУМ в Україні до структури Світової СУМ як повноправного члена, а голову СУМ в Україні включити до складу Центральної Управи СУМ. Це рішення буде подане до затвердження XV Світовому Конґресові Спілки Української Молоді і стане тоді правосильним."

Після цього голова ЦУ СУМ повторив своїми словами пропозицію прийняти СУМ в Україні в склад Світової СУМ, а його голову - в склад ЦУ СУМ.

Вставанням з місць і оваційними оплесками XV Світовий Конґрес СУМ прийняв пропозиції, висловлені головою ЦУ СУМ д-гом Євгеном Чолієм.

Відзначення IV Ступенем:

Голова ЦУ СУМ д-г Евген Чолій відчитав довгий список заслуг колишнього голови ЦУ СУМ д-га Євгена Гановського, які проявилися в його праці з українською і сумівською молоддю, починаючи ще з 50-х років у Бельгії, його працю над вишкільними матеріалами, вклад у виготовлення Правильника Юнацтва СУМ та самовіддану працю для добра СУМ на різних становищах: голови ЦУ СУМ, генерального секретаря ЦУ СУМ, голови КУ СУМ в Америці, голови Центральної Виховної Ради, голови Центральної Контрольної Комісії а також на відповідальних становищах в різних організаціях Світового Українського Державницького Фронту, як наприклад, голови ООЧСУ, адміністратора "Національної Трибуни" та довголітнього головного редактора "Національної Трибуни". За всі ці заслуги д-г Евген Чолій запропонував Конґресові наділити д-га Гановського найвищим ступенем, який передбачає Правильник нашої Спілки - ступенем Витязя.

Оваційно і вставанням з місць, довгими оплесками делеґати XV СК СУМ привітали це відзначення, після чого заспівали многолітствіє.

IV Ступінь Виховника отримали:

Євген Чолій (Канада), Осип Рожка (Америка), Ігор Мірчук (Америка), Христина Мороз (Америка), Лев Вілич (Німеччина).


IV Ступінь Суспільника:

Микола Заверуха (Канада), Марія П'ятка (Америка), Мирон Коцур (Канада), Бенедикт Лісовський (Канада).


Вибір Центральних Органів СУМ

Голова - Віра Гайдамаха (Україна)

І-ий Заступник Голови - Евген Чолій (Канада)

ІІ-ий Заступник Голови - Аскольд Лозинський (Америка)

Ґенеральний Секретар - Ігор Симчич (Україна)

Скарбник - Володимир Шляхетко (Велика Британія)

Голова Виховної Ради - Надя Татарин (Канада)

Голови Крайових Управ СУМ згідно Статуту


Світову Управу СУМ обрано одноголосно


Світова Контрольна Комісія:

Голова - Євген Гановський (Америка)

Члени: Володимир Карпинець (Велика Британія) Катерина Фіалко (Україна)

Заступники: Микола Заверуха (Канада) Богдан Гаргай (Америка)


Світовий Товариський Суд:

Голова - Зенон Коваль (Бельгія)

Члени : Стефан Романів (Австралія) Ігор Деркач (Україна)

Заступники: Орест Козіцький (Америка) Ліда Нарожняк (Канада)

Друг Стефан Романів з Австралії поставив Конґресові формальний внесок про надання почесного відзначення панові Миколі Брецкові, як почесного члена СУМ, за довголітню прихильність і співпрацю з нашою Спілкою. Пан М.Брецко є фундатором Дому Молоді, провідним директором Українського Культурного Товариського Клубу, довголітнім членом ОУДФ в Сіднеї і особливо причинився для добра осередку СУМ ім. ген.-хор. Тараса Чупринки в Сіднеї.

При кінці попросила слово п-га Ірка Мицак, яка назвала цілий список осіб, які спричинилися до високого позуму, технічної підготовки і успішного проведення XV Світового Конґресу СУМ. Особлива подяка належалася другові Гарі Несмашному , членам КУ СУМ Канади, Президії XV Світового Конґресу СУМ.

Голова Президії Конґресу д-г Маркіян Швець щиро подякував п-зі Ірці Мицак за надзвичайні зусилля і енергію, які вона вклала в підготовку XV СК СУМ. До матеріалів, які були роздані на Конґресі, належить і коротка історія СУМ, яку виготовили п-га Ірка Мицак та д-г Гарі Несмашний. Окрім того, КУ СУМ Канади при допомозі ' інших осіб, технічно підготувала папки зі звітами Центральних Органів СУМ. Емблему та відзнаку 50-ліття СУМ в діаспорі в кольорі виготовив д-г В.Бєнь.

Особисті інструменти