ХV Конгрес СУМ (Торонто 1996)

Матеріал з CYMwiki
(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
(Нова сторінка: '''XV Світовий Конгрес Спілки Української Молоді''' відбувся 8-10 листопада 1996 року в Торонто, Кан...)
 
 
(3 проміжні версії одного користувача не показані)
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''XV Світовий Конгрес Спілки Української Молоді''' відбувся 8-10 листопада 1996 року в Торонто, Канада.
 
'''XV Світовий Конгрес Спілки Української Молоді''' відбувся 8-10 листопада 1996 року в Торонто, Канада.
  
''П'ятниця 8-го листопада 1996 року''
 
  
 
Після реєстрації делегатів, яка відбулася від 10 до 12 години ранку, голова Центральної Управи СУМ д-г Евген Чолій відкрив XV Світовий Конгрес СУМ, привітавши делеґатів з цілої діаспори і України і запросив отця Богдана Чолія до проведення молитви. Після молитви "Отче Наш" під проводом о.Богдана, голова ЦУ СУМ закликав делегатів вшанувати основоположників СУМ і провідних членів СУМ, які відійшли у вічність у часі останньої каденції. Всі присутні делегати молитовно вшанували і віддали шану друзям, які відійшли у вічність.
 
Після реєстрації делегатів, яка відбулася від 10 до 12 години ранку, голова Центральної Управи СУМ д-г Евген Чолій відкрив XV Світовий Конгрес СУМ, привітавши делеґатів з цілої діаспори і України і запросив отця Богдана Чолія до проведення молитви. Після молитви "Отче Наш" під проводом о.Богдана, голова ЦУ СУМ закликав делегатів вшанувати основоположників СУМ і провідних членів СУМ, які відійшли у вічність у часі останньої каденції. Всі присутні делегати молитовно вшанували і віддали шану друзям, які відійшли у вічність.
Рядок 17: Рядок 16:
 
Головуючий попросив о.Богдана Чолія зайняти місце в Президії.
 
Головуючий попросив о.Богдана Чолія зайняти місце в Президії.
  
На пропозицію Центральної Управи СУМ прийнято такий порядок нарад:
 
  
1. Молитва і відкриття Конґресу.
+
XV Світовий Конгрес СУМ затвердив '''наступний склад комісій:'''
  
2. Вибір Президії.
+
Статутна комісія - голова д-г Богдан Гаргай; Виховна комісія - голова п-га Оля Король; Комісія зв'язків з Україною - голова д-г Ігор Симчич; Фінансова комісія - голова д-г Микола Заверуха; Резолюційна комісія - голова д-г Осип Рожка; Організаційна комісія - голова д-г Петро Дума. Видавнича комісія - голова д-г Юрій Шуст.
  
3. Прийняття порядку нарад і Правильника Конґресу.
+
Номінаційна комісія - голова д-г Стефан Романів (Австралія), члени - Андрій Несмачний  (Німеччина), Надя Татарин  (Канада), Юрій Наконечний  (США), Михайло Проць  (Бельгія),  Роман Панас (Велика Британія), Наум Паук (Аргентина).
  
4. Відчитання і прийняття Протоколу XIV Світового Конґресу СУМ.
+
Голова ЦУ СУМ зацитував рішення Пленуму ЦУ СУМ, яке звучить: "На підставі вищезгаданого і в дусі постанов XIV Світового Конґресу Спілки Української Молоді, 10 лютого 1996 року Пленум Центральної Управи СУМ вирішив прийняти СУМ в Україні до структури Світової СУМ як повноправного члена, а голову СУМ в Україні включити до складу Центральної Управи СУМ. Це рішення буде подане до затвердження XV Світовому Конґресові Спілки Української Молоді і стане тоді правосильним."
  
5. Вибір Комісій:
+
Після цього голова ЦУ СУМ повторив своїми словами пропозицію прийняти СУМ в Україні в склад Світової СУМ, а його голову - в склад ЦУ СУМ.
а) мандатно-верифікаційної;
+
б) статутної;
+
в) виховної;
+
г) зв'язків з Україною;
+
ґ) фінансово-бюджетної;
+
д) революційної;
+
є) організаційної;
+
є) видавничої;
+
ж) номінаційної.
+
6. Звіти Центральних Органів СУМ:
+
а) голови Крайової Управи СУМ в Україні;
+
б) голови Центральної Управи СУМ (включно з фінансовим
+
звітом);
+
в) голови Центральної Контрольної Комісії СУМ;
+
г) голови Центрального Товариського Суду СУМ.
+
7. Дискусія над звітами.
+
8. Звіт мандатно-верифікаційної комісії.
+
9. Затвердження рішення Пленуму ЦУ СУМ з дня 10 лютого 1996 року прийняти СУМ в Україні до структури Світової СУМ як повноправного члена, а голову КУ СУМ в Україні включити до складу ЦУ СУМ.
+
  
Друг Володимир Шляхетко запропонував XV Світовому Конгресові СУМ наступний склад комісій:
+
Вставанням з місць і оваційними оплесками XV Світовий Конґрес СУМ прийняв пропозиції, висловлені головою ЦУ СУМ д-гом Євгеном Чолієм.
Б. Статутна комісія - голова д-г Богдан Гаргай; В. Виховна комісія - голова п-га Оля Король; Г. Комісія зв'язків з Україною - голова д-г Ігор Симчич; Ґ. Фінансова комісія - голова д-г Микола Заверуха; Д. Революційна комісія - голова д-г Осип Рожка; Е'. Організаційна комісія - голова д-г Петро Дума. Є. Видавнича комісія - голова д-г Юрій Шуст.
+
Ж. Номінаційна комісія - голова д-г Стефан Романів (Австралія), члени - Андрій Несмачний  (Німеччина), Надя Татарин  (Канада) , Юрій Наконечний  (США), Михайло Проць  (Бельгія),  Роман Панас (Велика Британія), Наум Паук (Аргентина) .
+
Внесок був підтриманий другом Богданом Гаргаєм і прийнятий одноголосно.
+
6. Звіти Центральних Органів СУМ.
+
А.  Зві т голови КУ СУМ в  Україні .
+
З першим звітом виступив голова КУ СУМ в Україні д-г Ігор Симчич. Голова СУМ в Україні подав до відома, що СУМ в Україні викрастилізувався зі СНУМу. Сьогодні, через 5 років сумівської праці, СУМ в Україні зареєстрований державою, нараховує 24 осередки і майже 800 членів, більшість з яких є юнацтво. СУМ в Україні проводить 4-5 таборів щороку з помітним вкладом сумівців діаспори, а 1996 року вперше відбув вишкільний табір власними силами. Голова КУ СУМ в Україні зупинився далі над позитивними і негативними сторонами дійсності в Україні (Повний звіт дивись залучник число 1).
+
Б.  Звіт голови ЦУ СУМ.
+
Д-г Евген Чолій представив надзвичайно обширний звіт, в якому в численних рубриках подав детальний звіт діяльності ЦУ СУМ за час останньої каденції, яка почалася 3 травня 1992 року, і завершилася 8 листопада 1996 року. Голова ЦУ СУМ почав свій звіт твердженням, що СУМ перестав бути діаспориою організацією, а став дійсно всесвітнім. Це сталося на підставі рішення Пленуму ЦУ СУМ з дня 10 лютого 1996 року прийняти СУМ в Україні до структури Світової СУМ як повноправного члена, а голову СУМ в Україні включити до складу ЦУ СУМ.
+
Свій повний звіт голова ЦУ СУМ поділив на такі рубрики:
+
1. Склад ЦУ СУМ та зміни, які відбулися в часі каденції.
+
2. Діяльність канцелярії ЦУ СУМ, яку очолював в 1992-94 роках друг Степан Бандера, а в 1995-96 роках - друг Тарас Татарин. Праця канцелярії велася з великим вкладом друга Гарі Несмашного.
+
3. Стан членства СУМ.
+
На підставі статистики 1992 року СУМ нараховував у 8 країнах нашої діяльності б 617 членів, а теперішній стан членства - 5 805 членів у .діаспорі. В Україні СУМ нараховує 606 членів станом на лютий 1996 року. Загалом Світовий СУМ нараховує 6 411 членів, а саме: 391 - суменят, 1349 - молодшого юнацтва, 1148 - старшого юнацтва, 1657 - дружинників, 1866 -сеньйорів.
+
(Детальний звіт дивись залучник число 2 - звіт голови ЦУ СУМ стор. 3-4)'
+
4. Гасла і річниці від 1993 року.
+
5. Допомога Україні.
+
Ця рубрика охоплює найголовніший аспект діяльності нашої Спілки від 90-их років. До цієї діяльності належить: пересилання різного роду літератури, техніки та медичного приладдя; часткове уфундування трьох Світових Конференцій Українських Молодіжних Організацій, цілого ряду сумівських семінарів і таборів в Україні; оплата подорожі запрошених сумівців з України на наші Злети; оплата конференцій-сходин їгвідвідин сумівських осередків у діаспорі; висилка щорічних субсидій для утримання канцелярії СУМ та платні працівникам, а також оплата цілого ряду проектів. Окремо голова відмітив працю п-ги Віри Гайдамахи, яка займалася виховними справами та д-га Миколи Заверухи, який займався господарськими справами.
+
Голова -^ствердив, що в останній каденції ЦУ СУМ присвятила найбільше уваги, зусиль і фондів для розбудови СУМ в Україні, вважаючи, що сильно розвинений СУМ в Україні є найкращою запорукою для довшого і якісного існування СУМ в діаспорі.
+
6. СУМ в Україні.
+
XIV Світовий Конгрес СУМ в своїх резолюціях ствердив: "XIV СК СУМ радіє відновленням СУМ в Україні і бажає якнайкращого розвитку і праці у здійсненні сумівського ідеалу — "Бог і Україна!" Далі XIV СК СУМ наголосив потребу втримання тісних зв'язків з СУМ в Україні і змагати до повної -інтеграції СУМ. 8 червня 1992 року СУМ в Україні повідомив ЦУ СУМ, що "15 грудня 1991 року в м. Києві відбувся II Великий Збір СУМ-СНУМ, який прийняв єдину назву СУМ". У тому ж листі Центральний Провід СУМ в Україні прохав прийняти її в нашу Спілку як асоціативного члена Світової СУМ, а голову прохав увести до складу ЦУ СУМ з правом дорадчого голосу.ЦУ СУМ 11 липня того ж року прийняла прохання СУМ в Україні. 16 серпня 1992 року голова ЦП СУМ в Україні д-г Ігор Деркач та голова ЦУ СУМ д-г Евген Чолій підписали угоду про асоціативну співпрацю. 13-14 травня 1995 року в Києві СУМ України прийняв новий Статут, та схвалив становище входження до Світової СУМ. 10 лютого 1996 року на Пленумі ЦУ СУМ д-г Ігор Симчич подав обширний звіт про діяльність СУМ в Україні. Відтак Пленум ЦУ СУМ вирішив прийняти СУМ в Україні до структури Світової СУМ як повноправного члена, а голову СУМ в Україні включив до складу ЦУ СУМ. Це рішення має затвердити XV Світовий Конґрес СУМ. Далі перераховано листування між ЦУ СУМ і КУ СУМ в Україні.
+
7. Приміщення СУМ в Україні.
+
Згідно з рішенням XIV Світового Конгресу СУМ, Центральна Управа СУМ покликала комітет на чолі з д-гом Аскольдом Лозинським для полагодження всіх справ і закупу квартири для СУМ в Києві. 28 лютого 1996 року закуплено квартиру в центрі Києва на вул. М. Коцюбинського б, кв. 8. Зареєстрованим власником цього приміщення є КУ СУМ Америки.
+
В дальших рубриках голова ЦУ СУМ звітував про сумівські табори в Україні - рубрика 8; Перший Всеукраїнський Злет СУМ -рубрика 9; труднощі відновлення СУМ в Україні - рубрика 10; Світову Конференцію Українських Молодіжних Організацій (СКУМО) -рубрика 11; Перший Всесвітній Форум Українців - рубрика «12; V Світовий Злет СУМ в Австралії , - рубрика 13; 50-річчя СУМ в' діаспорі - рубрика 14.
+
В окремій рубриці про виховні матеріали, голова ЦУ СУМ перерахував усі виховні матеріали, які ЦУ СУМ видала в часі останньої каденції.
+
ствердила старанне і проглядне фінансове діловодство, правильність записів і потвердження розходових позицій оригінальними прилогами. Далі КК висловила признання д-гові Миколі Заверусі. КК також ствердила ощадність і раціональність господарської політики ЦУ СУМ.
+
КК ствердила, що голова ЦУ СУМ був у постійному контакті з-бюро ЦУ СУМ в Торонто і що за звітний період з цього бюро вислано: 86 обіжників, 35 рішень Президії ЦУ СУМ, 32 інформативні листи, 7 протоколів. КК похвально висловилася про інших членів ЦУ," які сумлінно виконували взяті на себе обов'язки. КК особливо підкреслила зусилля голови ЦУ та інших, зроблені для упорядкування і розбудови нашої Спілки на терені України. КК оцінила з признанням безперебійне видання "Крилатих" і висловила подяку його редакторам, рекомендувала продовжувати видання "Крилатих" та обов'язково відновити появу "Авангарду". (Дивись залучник число 3) .
+
Г.  Звіт Центрального  Товариського Суду СУМ.
+
З черговим звітом виступив голова Центрального Товариського Суду д-г Зенон Коваль, який сказав, що в часі каденції ТС не був активним, а був зактивізований 4 листопада поточного року. Однак спір розв'язано полюбовно.    (Дивись залучник число 4).
+
Ґ.    Звіт    Рєферентури    Медичної    Допомоги    Україні    при    КУ    СУМ Америки.
+
З інформацією виступив д-г Роман Дашавець, референт Медичної Допомоги Україні при КУ СУМ Америки, яка була заснована в лютому 1992 року і діє як автономна одиниця. Референтура за 5 років подбала про висилку в Україну 260 тонн медичного обладнання на суму 10 мільйонів доларів. Проведено 15 медичних місій та створено 7 спеціалізованих центрів лікування. Своєю допомогою Медична Референтура здобула розголос назви СУМ через місцеві канали телебачення, радіопрограми, журнали і газети в Україні. Делегати схвально сприйняли звіт референта Медичної Допомоги Україні.  (Дивись залучник число 5).
+
7. Дискусія над звітами.
+
Делегати, які уважно слухали звіти голови СУМ в Україні д-га Ігоря Симчича, голови ЦУ СУМ д-га Евгена Чолія, голови КК д-га Евгена Гановського , голови Товариського Суду д-га Зенона Коваля схвально сприйняли звіти з діяльності ЦУ СУМ в останній каденції. Д-г Ігор Мірчук поставив запит про існування відламу СУМ в Україні, на що відповів голова ЦУ СУМ , роз'яснивши питання про фактичний стан СУМ в Україні. В дискусії також брали участь друзі Ігор Симчич і Аскольд Лозинський. Отець Богдан Чолій подав питання відносно СКУМО, а подруга Віра Гайдамаха звернула увагу на термінологію.
+
В черговій листі питань п-га Мирослава Підгірна піднесла справу спаду членства і спробу аналізу цього явища, на що д-г Евген Чолій відповів, що такі заходи зробила КУ СУМ в Австралії, яка виготовила посібник "СУМ до року 2000 і поза" , який було розповсюджено в усіх КУ. На пропозицію п-ги Христі Кош, яку підтримав д-г Петро Дума, дискусію закрито.
+
8. Звіт Мандатно-Верифікаційної Комісії. кщо
+
Зі звітом виступила голова Мандатно-Верифікаційної Комісії п-га Ірка Шуст, яка подала склад комісії, до якої, окрім неї, належали такі члени: НаталкаЧайка, Іван Шалева,  Іван Павлюк, Василь Сенько. Голова МВК ствердила, що є присутніх 56 делеґатів і 10 зголошених делеґатів перебувають в дорозі, також присутні 10 гостей. Присутні делеґати репрезентують наступні країни: Америку, Австралію, Арґентину, Бельгію, Велику Британію, Канаду, Німеччину і Україну. Відсутні були делеґати з Франції. Мандатно-Верифікаційна Комісія стверджує, що є 8 додаткових письмових мандатів, що разом дає 74 умандатовані голоси.
+
Мандатно-Верифікаційна Комісія стверджує також, що протокол XIV Світового Конґресу СУМ, що відбувся в Еленвіл 1-3 травня 1992 року правильно віддзеркалює перебіг XIV СК СУМ.
+
Делеґати прийняли звіт Мандатно-Верифікаційної Комісії та схвалили Протокол XIV Конґресу СУМ.
+
9. Затвердження рішення Пленуму НУ СУМ ■ від 10 лютого 1996 року
+
прийняти СУМ в Україні до структури Світової СУМ як
+
повноправного члена, а голову КУ СУМ в Україні включити до
+
складу ЦУ СУМ.
+
Голова ЦУ СУМ запитував рішення Пленуму ЦУ СУМ, яке представлено в його звіті на сторінці 10, і яке звучить: "На підставі вищезгаданого і в дусі постанов XIV Світового Конґресу Спілки Української Молоді, 10 лютого 1996 року Пленум Центральної Управи СУМ вирішив прийняти СУМ в Україні до структури Світової СУМ як повноправного члена, а голову СУМ в Україні включити до складу Центральної Управи СУМ. Це рішення буде подане до затвердження XV Світовому Конґресові Спілки Української Молоді і стане тоді правосильним." (Дивись залучник число 6)
+
Після цього голова ЦУ СУМ повторив своїми словами пропозицію прийняти СУМ в Україні в склад Світової СУМ, а його голову - в. склад ЦУ СУМ.
+
Вставанням з місць і оваційними оплесками XV Світовий Конґрес СУМ прийняв пропозиції, висловлені головою ЦУ СУМ д-гом Евгеном Чолієм.
+
10. Справа сумівського однострою.
+
Подруга Леся Швалюк, голова коміаії сумівського однострою, представила проекти, які були обговорені на попередньому Пленумі Центральних Органів СУМ. Оскільки жодний проект не здобув відповідної підтримки^ вирішено справу однострою детальніше опрацювати та представити делеґатам XVI Світового Конґресу СУМ.
+
11. Праця по комісіях.
+
Від 5 до 6 години відбувалася праця комісій.
+
12. Панель  "Ідеальний  сумівець  -  кого  ми  виховуємо?",
+
майбутність СУМ в діаспорі.
+
Панель відбувся від 7 до 9 години вечора. Ведуча панелем була п-га Мирослава Підгірна. Панелістами були: д-г Володимир Шляхетко (Велика Британія), д-г Стефан Романів (Австралія), п-га Надя Татарин (Канада), д-г Юрій Наконечний (Америка). Завданням панелю було звести розбіжності, коли йде мова про детальнішу характеристику ідеального сумівця: чи СУМ виховує такого сумівця, який буде з охотою продовжувати діяльність СУМ; який буде активним у своїй громаді; який обізнаний з подіями в Україні і може передати це знання; який відданий ідеалам організації; вміє говорити українською мовою? Як зберегти почуття лояльности, гордости, приналежности до СУМ? Чи СУМ перетворилася в обслуговуючу організацію, яка пристосовується до бажання батьків і дітей? Які аспекти нашої програми потребують Перед початком звітів делеґати вшанували коротким словом д-га Осипа Рожки і однохвилинною мовчанкою великого приятеля сумівської молоді, творця Акту ЗО червня 1941 року, голову Проводу ОУН, Ярослава Стецька, в 10-ту річницю його відходу у вічність.
+
16А. Уділення абсолюторії уступаючим органам ПУ СУМ.
+
Голова Контрольної Комісії СУМ д-г Евген Гановський представив делеґатам пропозицію уділення абсолюторії уступаючим органам ЦУ СУМ такими словами: "Взявши під увагу вищесказане, Контрольна Комісія ставить внесок на уділення абсолюторії уступаючій Управі з висловами признання голові, д-гові Евгенові Чолію".
+
Делеґати оваційно висловили своє схвалення внеску Контрольної Комісії.
+
17. Затвердження змін Статуту і Правильників.
+
Д-г Богдан Гаргай звітував за Статутну Комісію, до якої входили:  п-га  Ірка Мицак  (Канада) ,  д-г с Аскольд Лозинський (Америка),  д-г Евген Гановський  (Америка),  д-г Евген Чолій (Канада), д?г Володимир Шляхетко (Велика Британія). Статутна Комісія запропонувала такі зміни:
+
1. Пар.1.точка Г. пункт 1.
+
Написано: "Центральні органи"
+
Пропозиція змінити на: "Світові органи"
+
Також змінити у Статуті всюди, де є слова "Центральні" на
+
"Світові",
+
включно з "Центральна Управа" на "Світова Управа".
+
2. Пар. 2. точка а) пункт 1.
+
Написано: "Дружинники - члени СУМ віком від 18 до 35 років"^,-Пропозиція змінити на : "Дружинники - члени СУМ віком від 18 до 50 років."
+
Пар.2. точка а) пункт 2.
+
Написано: "Сеньйори - члени СУМ понад 35 років"
+
Пропозиція  змінити на  :"Сеньйори - члени СУМ понад 50
+
років".
+
З .  Пар.5. точка  б)
+
Написано: "Голова, Заступник голови, Генеральний Секретар, Скарбник, Голова Світової Виховної Ради, члени". Пропозиція  змінити  на  :  "Голова;  Заступники  голови; Генеральний секретар;  Скарбник;  Голова Світової Виховної Ради; Всі голови Крайових Управ СУМ".
+
Написано: "Усі постанови Президії мусять бути затверджені на
+
засіданні ЦУ СУМ".
+
Пропозиція  викреслити    "на  засіданні"  (користуємося
+
письмовим,  телефонічним,  факсовим  затвердженням  рішень
+
президії)
+
Пар. 5. точка г)
+
Написано: "Біжучі справи СУ СУМ полагоджують члени президії,
+
або -голова і секретар"
+
Пропозиція викреслити "або голова і секретар".
+
Пар. 5 точка^лі.
+
  
З цими додатками прийняті одноголосно преамбула, привітання, постанови і резолюції XV Світового Конґрєсу СУМ.
+
'''Відзначення IV Ступенем:'''
20. Відзначення IV Ступенем.
+
 
Голова ЦУ СУМ д-г Евген Чолій відчитав довгий список заслуг колишнього голови ЦУ СУМ д-га Евгена Гановського, які проявилися в його праці з українською і сумівською молоддю, починаючи ще з 50-х років у Бельгії, його працю над вишкільними матеріалами, вклад у виготовлення Правильника Юнацтва СУМ та самовіддану працю для добра СУМ на різних становищах: голови ЦУ СУМ, генерального секретаря ЦУ СУЙ, голови КУ СУМ в Америці, голови Центральної Виховної Ради, голови Центральної Контрольної Комісії а також на відповідальних становищах в різних організаціях Світового Українського Державницького Фронту, як наприклад, голови ООЧСУ, адміністратора "Національної Трибуни" та довголітнього головного редактора "Національної Трибуни". За всі ці заслуги д-г Евген Чолій запропонував Конґресові наділити д-га Гановського найвищим ступенем, який передбачає Правильник нашої Спілки - ступенем Витязя. Оваційно і вставанням з місць, довгими оплесками делеґати XV СК СУМ привітали це відзначення, після чого заспівали многолітствіє.
+
Голова ЦУ СУМ д-г Евген Чолій відчитав довгий список заслуг колишнього голови ЦУ СУМ д-га Євгена Гановського, які проявилися в його праці з українською і сумівською молоддю, починаючи ще з 50-х років у Бельгії, його працю над вишкільними матеріалами, вклад у виготовлення Правильника Юнацтва СУМ та самовіддану працю для добра СУМ на різних становищах: голови ЦУ СУМ, генерального секретаря ЦУ СУМ, голови КУ СУМ в Америці, голови Центральної Виховної Ради, голови Центральної Контрольної Комісії а також на відповідальних становищах в різних організаціях Світового Українського Державницького Фронту, як наприклад, голови ООЧСУ, адміністратора "Національної Трибуни" та довголітнього головного редактора "Національної Трибуни". За всі ці заслуги д-г Евген Чолій запропонував Конґресові наділити д-га Гановського найвищим ступенем, який передбачає Правильник нашої Спілки - '''ступенем Витязя.'''
Д-г Евген Гановський дякував за честь і запевнив, що і надалі його привілеєм буде трудитися для СУМ.
+
 
Після цього виступив д-г Богдан Гаргай, який від імені ЦУ СУМ запропонував Конґресові затвердити рішення ЦУ СУМ надати IV Ступінь у відповідних ділянках таким членам:
+
Оваційно і вставанням з місць, довгими оплесками делеґати XV СК СУМ привітали це відзначення, після чого заспівали многолітствіє.
IV Ступінь Виховника : Евген Чолій (Канада), Осип Рожка
+
 
(Америка), Ігор Мірчук (Америка), Христина Мороз
+
'''IV Ступінь Виховника''' отримали:
(Америка), Лев Вілич (Німеччина).
+
 
IV Ступінь Суспільника: Микола Заверуха (Канада), Марія П'ятка   (Америка), Мирон Коцур (Канада), Бенедикт Лісовський (Канада).
+
Євген Чолій (Канада), Осип Рожка (Америка), Ігор Мірчук (Америка), Христина Мороз (Америка), Лев Вілич (Німеччина).
XV СК СУМ оплесками одобрив рішення НУ СУМ.
+
 
Д-г Стефан Романів повідомив, що на попередньому Конґресі були надані найвищі Ступені подругам і друзям з Австралії, але вони не були оприлюдєні. XV СК СУМ прийняв це до відома. Цими подругами і друзями були :
+
 
IV Ступінь Міжнародника: Юрій Менцінський, Маріян Ткачук.
+
'''IV Ступінь Суспільника:'''
IV Ступінь Суспільника : Таня Борець, Ярослав Дума, Надя
+
 
Менцінська, Олена Шевчик.
+
Микола Заверуха (Канада), Марія П'ятка (Америка), Мирон Коцур (Канада), Бенедикт Лісовський (Канада).
IV Ступінь Культурника: Тарас Фіголь.
+
 
21. Вибір Центральних Органів СУМ.
+
 
Голова Номінаційної Комісії д-г Стефан Романів відчитав список пропонованої нової Світової Управи СУМ і її органів у такому складі:
+
'''Вибір Центральних Органів СУМ'''
Голова - Віра Гайдамаха (Україна).
+
 
1-ий Заступник Голови - Евген Чолій (Канада).
+
Голова - Віра Гайдамаха (Україна)
ІІ-ий Заступник Голови - Аскольд Лозинський (Америка).
+
 
Ґенеральний Секретар - Ігор Симчич (Україна).
+
І-ий Заступник Голови - Евген Чолій (Канада)
Скарбник - Володимир Шляхетко (Велика Британія).
+
 
Голова Виховної Ради - Надя Татарин (Канада).
+
ІІ-ий Заступник Голови - Аскольд Лозинський (Америка)
Голови Крайових Управ СУМ згідно Статуту.
+
 
Світову Управу СУМ обрано одноголосно.
+
Ґенеральний Секретар - Ігор Симчич (Україна)
 +
 
 +
Скарбник - Володимир Шляхетко (Велика Британія)
 +
 
 +
Голова Виховної Ради - Надя Татарин (Канада)
 +
 
 +
Голови Крайових Управ СУМ згідно Статуту
 +
 
 +
 
 +
''Світову Управу СУМ обрано одноголосно''
 +
 
 +
 
 +
'''Світова Контрольна Комісія:'''
 +
 
 +
Голова - Євген Гановський (Америка)
 +
 
 +
Члени: Володимир Карпинець (Велика Британія) Катерина Фіалко (Україна)
 +
 
 +
Заступники: Микола Заверуха (Канада) Богдан Гаргай (Америка)
 +
 
 +
 
 +
'''Світовий Товариський Суд:'''
 +
 
 +
Голова - Зенон Коваль (Бельгія)
 +
 
 +
Члени : Стефан Романів (Австралія) Ігор Деркач (Україна)
 +
 
 +
Заступники: Орест Козіцький (Америка) Ліда Нарожняк (Канада)
  
Світова Контрольна Комісія:
 
Голова - Евген Гановський (Америка)
 
Члени: Володимир Карпинець (Велика Британія)
 
Катерина Фіалко (Україна) Заступники: Микола Заверуха (Канада) Богдан Гаргай (Америка)
 
Світовий Товариський Суд:
 
Голова - Зенон Коваль (Бельгія) Члени : Стефан Романів (Австралія)
 
Ігор Деркач (Україна) Заступники: Орест Козіцький (Америка)
 
Ліда Нарожняк (Канада) Світову Контрольну Комісію  і  Світовий  Товариський  Суд обрано великою більшістю голосів.
 
(Звіт Номінаційної Комісії — дивись залучник число 14).
 
22. Слово новообраної голови.
 
Новообрана голова СУ СУМ, п-га Віра Гайдамаха виголосила слово подяки, в якому вказала, що розуміє вагу відповідальності своєї функції. Окрім того, вона вказала на прикмети ідейного сумівця. Вона рівнож заявила, що усвідомлює собі роль СУМ в Україні у дальшому розвитку нашої Спілки. У своєму баченні, яке вона представила, вона говорила про тисячі молоді, які в різних містах України в добре зорганізованих структурах нашої Спілки будуть далі реалізувати сумівську ідею, що СУМ в діаспорі впродовж цих 50-ти років зуміла зберегти. Голова СУ СУМ запросила до підтримки і співпраці під гаслом на наступний рік: "Свою Україну любіть, за неї Господа моліть!" (Слово голови СУ СУМ дивись залучник числоІБ)
 
Делегати прийняли виступ щирими оплесками і вставанням з місць.
 
23. Внески і побажання.
 
 
Друг Стефан Романів з Австралії поставив Конґресові формальний внесок про надання почесного відзначення панові Миколі Брецкові, як почесного члена СУМ, за довголітню прихильність і співпрацю з нашою Спілкою. Пан М.Брецко є фундатором Дому Молоді, провідним директором Українського Культурного Товариського Клубу, довголітнім членом ОУДФ в Сіднеї і особливо причинився для добра осередку СУМ ім. ген.-хор. Тараса Чупринки в Сіднеї.
 
Друг Стефан Романів з Австралії поставив Конґресові формальний внесок про надання почесного відзначення панові Миколі Брецкові, як почесного члена СУМ, за довголітню прихильність і співпрацю з нашою Спілкою. Пан М.Брецко є фундатором Дому Молоді, провідним директором Українського Культурного Товариського Клубу, довголітнім членом ОУДФ в Сіднеї і особливо причинився для добра осередку СУМ ім. ген.-хор. Тараса Чупринки в Сіднеї.
 +
 
При кінці попросила слово п-га Ірка Мицак, яка назвала цілий список осіб, які спричинилися до високого позуму, технічної підготовки і успішного проведення XV Світового Конґресу СУМ. Особлива подяка належалася другові Гарі Несмашному , членам КУ СУМ Канади, Президії XV Світового Конґресу СУМ.
 
При кінці попросила слово п-га Ірка Мицак, яка назвала цілий список осіб, які спричинилися до високого позуму, технічної підготовки і успішного проведення XV Світового Конґресу СУМ. Особлива подяка належалася другові Гарі Несмашному , членам КУ СУМ Канади, Президії XV Світового Конґресу СУМ.
 +
 
Голова Президії Конґресу д-г Маркіян Швець щиро подякував п-зі Ірці Мицак за надзвичайні зусилля і енергію, які вона вклала в підготовку XV СК СУМ. До матеріалів, які були роздані на Конґресі, належить і коротка історія СУМ, яку виготовили п-га Ірка Мицак та д-г Гарі Несмашний. Окрім того, КУ СУМ Канади при допомозі ' інших осіб, технічно підготувала папки зі звітами Центральних Органів СУМ. Емблему та відзнаку 50-ліття СУМ в діаспорі в кольорі виготовив д-г В.Бєнь.
 
Голова Президії Конґресу д-г Маркіян Швець щиро подякував п-зі Ірці Мицак за надзвичайні зусилля і енергію, які вона вклала в підготовку XV СК СУМ. До матеріалів, які були роздані на Конґресі, належить і коротка історія СУМ, яку виготовили п-га Ірка Мицак та д-г Гарі Несмашний. Окрім того, КУ СУМ Канади при допомозі ' інших осіб, технічно підготувала папки зі звітами Центральних Органів СУМ. Емблему та відзнаку 50-ліття СУМ в діаспорі в кольорі виготовив д-г В.Бєнь.

Поточна версія на 11:04, 4 червня 2008

XV Світовий Конгрес Спілки Української Молоді відбувся 8-10 листопада 1996 року в Торонто, Канада.


Після реєстрації делегатів, яка відбулася від 10 до 12 години ранку, голова Центральної Управи СУМ д-г Евген Чолій відкрив XV Світовий Конгрес СУМ, привітавши делеґатів з цілої діаспори і України і запросив отця Богдана Чолія до проведення молитви. Після молитви "Отче Наш" під проводом о.Богдана, голова ЦУ СУМ закликав делегатів вшанувати основоположників СУМ і провідних членів СУМ, які відійшли у вічність у часі останньої каденції. Всі присутні делегати молитовно вшанували і віддали шану друзям, які відійшли у вічність.

На пропозицію д-га Богдана Гаргая, 1-го заступника голови ЦУ СУМ, обрано Президію XV Світового Конгресу СУМ в такому складі:

Маркіян Швець - голова (Канада)

Аскольд Лозинський - заступник голови (Америка)

Осип Рожка - секретар (Америка)

Іван Макар - секретар (Америка)

Головуючий попросив о.Богдана Чолія зайняти місце в Президії.


XV Світовий Конгрес СУМ затвердив наступний склад комісій:

Статутна комісія - голова д-г Богдан Гаргай; Виховна комісія - голова п-га Оля Король; Комісія зв'язків з Україною - голова д-г Ігор Симчич; Фінансова комісія - голова д-г Микола Заверуха; Резолюційна комісія - голова д-г Осип Рожка; Організаційна комісія - голова д-г Петро Дума. Видавнича комісія - голова д-г Юрій Шуст.

Номінаційна комісія - голова д-г Стефан Романів (Австралія), члени - Андрій Несмачний (Німеччина), Надя Татарин (Канада), Юрій Наконечний (США), Михайло Проць (Бельгія), Роман Панас (Велика Британія), Наум Паук (Аргентина).

Голова ЦУ СУМ зацитував рішення Пленуму ЦУ СУМ, яке звучить: "На підставі вищезгаданого і в дусі постанов XIV Світового Конґресу Спілки Української Молоді, 10 лютого 1996 року Пленум Центральної Управи СУМ вирішив прийняти СУМ в Україні до структури Світової СУМ як повноправного члена, а голову СУМ в Україні включити до складу Центральної Управи СУМ. Це рішення буде подане до затвердження XV Світовому Конґресові Спілки Української Молоді і стане тоді правосильним."

Після цього голова ЦУ СУМ повторив своїми словами пропозицію прийняти СУМ в Україні в склад Світової СУМ, а його голову - в склад ЦУ СУМ.

Вставанням з місць і оваційними оплесками XV Світовий Конґрес СУМ прийняв пропозиції, висловлені головою ЦУ СУМ д-гом Євгеном Чолієм.

Відзначення IV Ступенем:

Голова ЦУ СУМ д-г Евген Чолій відчитав довгий список заслуг колишнього голови ЦУ СУМ д-га Євгена Гановського, які проявилися в його праці з українською і сумівською молоддю, починаючи ще з 50-х років у Бельгії, його працю над вишкільними матеріалами, вклад у виготовлення Правильника Юнацтва СУМ та самовіддану працю для добра СУМ на різних становищах: голови ЦУ СУМ, генерального секретаря ЦУ СУМ, голови КУ СУМ в Америці, голови Центральної Виховної Ради, голови Центральної Контрольної Комісії а також на відповідальних становищах в різних організаціях Світового Українського Державницького Фронту, як наприклад, голови ООЧСУ, адміністратора "Національної Трибуни" та довголітнього головного редактора "Національної Трибуни". За всі ці заслуги д-г Евген Чолій запропонував Конґресові наділити д-га Гановського найвищим ступенем, який передбачає Правильник нашої Спілки - ступенем Витязя.

Оваційно і вставанням з місць, довгими оплесками делеґати XV СК СУМ привітали це відзначення, після чого заспівали многолітствіє.

IV Ступінь Виховника отримали:

Євген Чолій (Канада), Осип Рожка (Америка), Ігор Мірчук (Америка), Христина Мороз (Америка), Лев Вілич (Німеччина).


IV Ступінь Суспільника:

Микола Заверуха (Канада), Марія П'ятка (Америка), Мирон Коцур (Канада), Бенедикт Лісовський (Канада).


Вибір Центральних Органів СУМ

Голова - Віра Гайдамаха (Україна)

І-ий Заступник Голови - Евген Чолій (Канада)

ІІ-ий Заступник Голови - Аскольд Лозинський (Америка)

Ґенеральний Секретар - Ігор Симчич (Україна)

Скарбник - Володимир Шляхетко (Велика Британія)

Голова Виховної Ради - Надя Татарин (Канада)

Голови Крайових Управ СУМ згідно Статуту


Світову Управу СУМ обрано одноголосно


Світова Контрольна Комісія:

Голова - Євген Гановський (Америка)

Члени: Володимир Карпинець (Велика Британія) Катерина Фіалко (Україна)

Заступники: Микола Заверуха (Канада) Богдан Гаргай (Америка)


Світовий Товариський Суд:

Голова - Зенон Коваль (Бельгія)

Члени : Стефан Романів (Австралія) Ігор Деркач (Україна)

Заступники: Орест Козіцький (Америка) Ліда Нарожняк (Канада)

Друг Стефан Романів з Австралії поставив Конґресові формальний внесок про надання почесного відзначення панові Миколі Брецкові, як почесного члена СУМ, за довголітню прихильність і співпрацю з нашою Спілкою. Пан М.Брецко є фундатором Дому Молоді, провідним директором Українського Культурного Товариського Клубу, довголітнім членом ОУДФ в Сіднеї і особливо причинився для добра осередку СУМ ім. ген.-хор. Тараса Чупринки в Сіднеї.

При кінці попросила слово п-га Ірка Мицак, яка назвала цілий список осіб, які спричинилися до високого позуму, технічної підготовки і успішного проведення XV Світового Конґресу СУМ. Особлива подяка належалася другові Гарі Несмашному , членам КУ СУМ Канади, Президії XV Світового Конґресу СУМ.

Голова Президії Конґресу д-г Маркіян Швець щиро подякував п-зі Ірці Мицак за надзвичайні зусилля і енергію, які вона вклала в підготовку XV СК СУМ. До матеріалів, які були роздані на Конґресі, належить і коротка історія СУМ, яку виготовили п-га Ірка Мицак та д-г Гарі Несмашний. Окрім того, КУ СУМ Канади при допомозі ' інших осіб, технічно підготувала папки зі звітами Центральних Органів СУМ. Емблему та відзнаку 50-ліття СУМ в діаспорі в кольорі виготовив д-г В.Бєнь.

Особисті інструменти