Конгреси СУМ

Матеріал з CYMwiki
Версія від 11:45, 18 липня 2008; 92.112.107.209 (обговорення)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Конгреси Спілки Української Молоді є найвищим керівним органом СУМ. Сьогодні затверджено норму скликати Конгреси кожних п'ять років, проте раніше це відбувалось частіше й походило із конкретних організаційних потреб.

Передувала Конгресам І Конференція, яка відбулася в Авсбургзі у 1946 році. Саме там було ухвалено проект Статуту, обрано Центральний Комітет СУМ та прийнято звернення до молоді.

Через пів року було скликано перший Конгрес, на якому затверджено Статут, програму, прапор та емблему СУМу.

На ІІ Конгресі було вперше надано звання "Почесний член СУМ". цього високого звання удостоївся відомий педагог Григорій Ващенко.

Конференція і перші три Конгреси було проведено у Німеччині, але у зв'язку з виїздом багатьох українців із Німеччини, на IV Конгресі прийнято рішення перенести центральний осідок СУМ до Лондона.

На V Конгресі окрім Центрального Комітету було обрано "Головну раду СУМ". На жаль сьогодні достеменно не відомо, які функції повинен був виконувати цей орган.

Між п'ятим та шостим Конгресами було прийнято рішення перейменувати "Центральний Комітет" в "Центральну Управу" СУМ.

VI Конгрес переніс осідок СУМу до Бельгії - зважаючи на місце перебування Голови ЦУ СУМ.

VII, VIII, IX Конгрес відбувався в двох частинах: європейській та американській. І хоча спочатку були очевидними позитивні ознаки цього, насамкінець було прийнято рішення не проводити більше Конгрес нарізно, оскільки учасники не мають між собою достатнього контакту.

Цікаво також, що з ІХ Конгресу розпочинається добра традиція відзначати сумівців званням "Почесного члена". Ним став д-р М.Кушнір.

На ХІ Конгресі було вперше надано звання "Лицаря-Витязя". Його удостоївся попередній довголітній Голова СУМ др.Омелян Коваль. На Конгресі також було прийнято рішення перенести осідок до Нью Йорка (посеред цієї каденції осідок було перенесено до Канади).

ХІV Конгрес прийняв рішення підняти вікову планку для дружинників із 35 до 50 років.

ХV Конгрес прийняв історичне рішення прийняти в структуру Світовго СУМу "Спілку Української Молоді в Україні".

На ХVI Конгресі вперше було надано "Залізний Хрест Заслуги". Його посмертно удостоївся сл.пам'яті Іван Скала.

Також на цьому Конгресі було надано грамоти признання сумівцям, які у 1948-1951 роках творили СУМ у підпіллі - в селі Кошляки на Тернопільщині.

XVII Конгрес прийняв рішення про прийняття в світову структуру СУМ в Естонії.

Найчастіше господарем Світових Конгресів СУМ ставало Торонто - 8 разів, нью Йорк - 4, в Німеччині конгреси відбувались тричі, Англії - 2, в Парижі, Брюсселі та Чикаго - по 1 разу.

Особисті інструменти